Καμαρινιώτες σε πανηγύρι

Βασίλειος “Βασλάκης Ανώης, ”Αμερικάνος“” Ανωγιάτης Γ.1888

Name
Βασίλειος “Βασλάκης Ανώης, ”Αμερικάνος“” Ανωγιάτης Γ.
Given names
Βασίλειος
Surname
Ανωγιάτης
Name suffix
Γ.
Nickname
Βασλάκης Ανώης, "Αμερικάνος"
Birth 1888 30 30
Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
Latitude: N39.135204 Longitude: E20.669063

Publication: 1928
Citation details: Έτος 1888
Date of entry in original source: 1926
Το χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος
Το χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος

Shared note:
Το χωρίον Ζάλογγον ή Καμαρίνα Χρονολογία: 1882 Καλλιτέχνης: Strassberger B. Πηγή: Έσπερος, έτος Β΄, Αρ. 36, 15/27 Οκτ. 1882, Λειψία, σελ. 177


Immigration
Birth of a brotherΙωάννης Ανωγιάτης Γ.
1890 (Age 2 years)
Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
Latitude: N39.135204 Longitude: E20.669063

Το χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος
Το χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος

Shared note:
Το χωρίον Ζάλογγον ή Καμαρίνα Χρονολογία: 1882 Καλλιτέχνης: Strassberger B. Πηγή: Έσπερος, έτος Β΄, Αρ. 36, 15/27 Οκτ. 1882, Λειψία, σελ. 177


Birth of a brotherΚωνσταντίνος “Κωστανώης” Ανωγιάτης Γ.
1893 (Age 5 years)
Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
Latitude: N39.135204 Longitude: E20.669063

Publication: 1928
Citation details: Έτος 1893
Date of entry in original source: 1926
Το χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος
Το χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος

Shared note:
Το χωρίον Ζάλογγον ή Καμαρίνα Χρονολογία: 1882 Καλλιτέχνης: Strassberger B. Πηγή: Έσπερος, έτος Β΄, Αρ. 36, 15/27 Οκτ. 1882, Λειψία, σελ. 177


Birth of a sisterΕλισάβετ Ανωγιάτη Γ.
1902 (Age 14 years)
Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
Latitude: N39.135204 Longitude: E20.669063

Το χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος
Το χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος

Shared note:
Το χωρίον Ζάλογγον ή Καμαρίνα Χρονολογία: 1882 Καλλιτέχνης: Strassberger B. Πηγή: Έσπερος, έτος Β΄, Αρ. 36, 15/27 Οκτ. 1882, Λειψία, σελ. 177


Death of a fatherΓεώργιος Ανωγιάτης Σπ.
before 1928 (Age 40 years)

Deathyes

Family with parents - View this family
father
mother
sister
elder brother
3 years
elder brother
7 years
himself
3 years
younger brother
4 years
younger brother
10 years
younger sister

BirthΜητρώο Αρρένων Κοινότητας Καμαρίνας (1926)
Publication: 1928
Citation details: Έτος 1888
Date of entry in original source: 1926
BirthΤο χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., ΈσπεροςΤο χωρίον Ζάλογγον, Strassberger B., Έσπερος
Format: image/jpeg
Image dimensions: 900 × 737 pixels
File size: 155 KB
Shared note:
Το χωρίον Ζάλογγον ή Καμαρίνα Χρονολογία: 1882 Καλλιτέχνης: Strassberger B. Πηγή: Έσπερος, έτος Β΄, Αρ. 36, 15/27 Οκτ. 1882, Λειψία, σελ. 177
BirthΚοντά στην Καμαρίνα, Edward LearΚοντά στην Καμαρίνα, Edward Lear
Format: image/jpeg
Image dimensions: 935 × 560 pixels
File size: 73 KB
BirthΜητρώο Αρρένων Κοινότητας Καμαρίνας (1926) - Έτος 1888Μητρώο Αρρένων Κοινότητας Καμαρίνας (1926) - Έτος 1888
Format: image/jpeg
Image dimensions: 960 × 738 pixels
File size: 94 KB
Media objectΚαμαρινιώτες σε πανηγύριΚαμαρινιώτες σε πανηγύρι
Format: image/jpeg
Image dimensions: 938 × 657 pixels
File size: 107 KB
Citation details: Πανάγος Γιώργος του Σπύρου
Media objectΓάμος Γιαννάκη Δ. Νούσια και Λένης ΚουμπήΓάμος Γιαννάκη Δ. Νούσια και Λένης Κουμπή
Format: image/jpeg
Image dimensions: 1,670 × 1,160 pixels
File size: 308 KB
Citation details: Οικογένεια Νούσια Ιωάννη (Γιαννάκη) του Δημ.