Γεώργιος Νούσιας Γρ. , 1936 (age 86 years)

Name
Γεώργιος /Νούσιας/ Γρ.
Given names
Γεώργιος
Surname
Νούσιας
Name suffix
Γρ.
Birth
October 7, 1936 54 38
Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
Latitude: 39.135204 Longitude: 20.669063
Country: Ελλάδα
Birth of a sister
Country: Ελλάδα
Death of a father
Country: Ελλάδα
Marriage of a brother
Death of a sister
Marriage
Country: Ελλάδα
Birth of a son
Marriage of a brother
Address line 2: Ζάλογγο
Country: Ελλάδα
Birth of a daughter
Birth of a daughter
Death of a mother
Death of a brother
Death of a brother
Death of a sister
City: Αθήνα
Country: Ελλάδα
Death of a brother
City: Αμφιλοχία
Country: Ελλάδα
Family with parents
father
mother
elder brother
3 years
elder brother
Νούσιας Γρ. Χαράλαμπος (Μπάκιας)
19251999
Birth: 1925 43 27 Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
Death: 1999
3 years
elder sister
2 years
elder brother
Νούσιαςι Γρ. Παναγιώτης
1929
Birth: March 19, 1929 47 31 Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
3 years
elder sister
2 years
elder brother
Νούσιας Γρ. Ιωάννης
19332018
Birth: October 5, 1933 51 35 Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
Death: February 13, 2018Αμφιλοχία, Ν.Αιτωλοακαρνανίας, Ελλάδα
3 years
himself
Μπάκιας Κατσανάκης, Γιώργος, Γιάννης και Γρηγόρης Νούσιας
1936
Birth: October 7, 1936 54 38 Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
3 years
younger sister
Αναστασία Γρ. Νούσια
19392013
Birth: May 8, 1939 57 41 Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
Death: December 7, 2013Αθήνα, Ν.Αττικής, Ελλάδα
Family with Αθηνά Μπατσούλη Γρ.
himself
Μπάκιας Κατσανάκης, Γιώργος, Γιάννης και Γρηγόρης Νούσιας
1936
Birth: October 7, 1936 54 38 Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
wife
Marriage MarriageJanuary 30, 1966Καμαρίνα, Ν.Πρέβεζας, Ελλάδα
23 months
son
2 years
daughter
5 years
daughter
Source citation
Citation details: Αληθινά Σενάρια, Νίκος Ασλανίδης: Σούλι - Μάρκος Μπότσαρης
Source citation
Citation details: Πρόεδροι Κοινότητας Καμαρίνας

Πρόεδροι Καμαρίνας

Πρόγραμμα "Κλεισθένης Ι
Εκλογές : 26/05/2019 | Θητεία : Σεπ/2019 - Δεκ/2023 | Δράκος Θεόδωρος του Κωνσταντίνου (1968)
Εκλογές : 18/05/2014 (25/05/2014) | Θητεία : Σεπ/2014 - Αυγ/2019 | Κορμαρής Ιωάννης του Θεόφιλου (1949)

Πρόγραμμα "Καλλικράτης"
Εκλογές : 07/11/2010 (14/11/2010) | Θητεία : 2011 - Αυγ/2014 | Ράπτης Χρήστος του Κωνσταντίνου (1971)

Σχέδιο "Καποδίστριας"
Εκλογές : 15/10/2006 (22/10/2006) | Θητεία : 2007 - 2010 | Νούσιας Γεώργιος του Γρηγορίου (1936)
Εκλογές : 13/10/2002 (20/10/2002) | Θητεία : 2003 - 2006 | Νούσιας Γεώργιος του Γρηγορίου (1936)
Εκλογές : 11/10/1998 (18/10/1998) | Θητεία : 1999 - 2002 | Νούσιας Γεώργιος του Γρηγορίου (1936)
Εκλογές : 16/10/1994 (23/10/1994) | Θητεία : 1995 - 1998 | Νούσιας Ιωάννης του Αρίστιππου (1943)
Εκλογές : 14/10/1990 (21/10/1990) | Θητεία : 1991 - 1994 | Νούσιας Ιωάννης του Αρίστιππου (1943)
Εκλογές : 12/10/1986 (17/10/1986) | Θητεία : 1987 - 1990 | Παπαμιχαήλ Παύλος του Δημητρίου (1937)
Εκλογές : 17/10/1982 (24/10/1982) | Θητεία : 1983 - 1986 | Κυρίτσης Δημήτρης του Κωνσταντίνου (1926-2007)
Εκλογές : 15/10/1978 (22/10/1978) | Θητεία : 1979 - 1982 | Νίκου Κωνσταντίνος του Γεωργίου (1936)
Εκλογές : 30/03/1975 (06/04/1975) | Θητεία : Ιουν/75 - 1978 | Νίκου Κωνσταντίνος του Γεωργίου 1936

Επταετία
Διορισμός | Θητεία : 1967 - Ιουν/1974 | Καρράς Χρήστος του Ανδρέα (1909-1993)
Διορισμός | Θητεία : Ιουλ/1974 - Μαϊ/1975 | Μπέκας Αλκιβιάδης Υπηρεσιακός ως δάσκαλος

Εκλογές : 05/07/1964 | Θητεία : Σεπ-64 Απρ-67 | Σακκάς Γεώργιος του Χρήστου
Εκλογές : 05/04/1959 (24/05/1959) | Θητεία : Σεπ-59 Αυγ-64 | Νούσιας Ιωάννης του Δημητρίου (1929-2010)

Υπηρεσιακός | Θητεία : 1959 - 1960 (?) | Κυρίτσης Κωνσταντίνος του Χαράλαμπου (1928-2011)

Εκλογές : 21/11/1954 (28/11/1954) | Θητεία : 1955 Αυγ-59 | Κυρίτσης Σπυρίδων του Χαράλαμπου (1915-2003)
Εκλογές : 15/04/1951 | Θητεία : Ιουν-51 - 1954 | Νίκου Γεώργιος του Βασιλείου (1907-1985)
Εκλογές : ? | Θητεία : ? - Μαϊ-51 | Νίκου Γεώργιος του Βασιλείου (1907-1985)

Εκλογές : ? | Θητεία : ? - Ιαν-45 | Σακκάς Απόστολος του Ιωάννη (1888-1976)

Β´Παγκόσμιος Πόλεμος

Εκλογές : ? | Θητεία : Σεπ-36 - Ιαν-45 | Νούσιας Αρίστιππος του Χρήστου (1897-1945)
Εκλογές : 11/02/1934 | Θητεία : Μαρ-34 - Αυγ-36 | Λιόντης Χρήστος του Χρήστου (1900-1984)
Εκλογές : 04/08/1929 | Θητεία : Σεπ-29 - Φεβ-34 | Κωνσταντίνος Πήλιος του Νικολάου (1902-1973)

Εκλογές : 25/10/1925 | Θητεία : ? | ?
Εκλογές : ? | Θητεία : ? - 1919 | Παπαγεωργίου Χαρίλαος του Νικόλαου

Α´Παγκόσμιος Πόλεμος
Διορισμός | Θητεία : ? | ?

Εκλογές : 09/02/1914 | Θητεία : ? | ?
Εκλογές : 21/10/1912 | Θητεία : ? | ?

Πριν την απελευθέρωση
Θητεία : ? | Λιόντης Κωνσταντίνος του Δημητρίου // Παππούς της Ελευθερίας Γ. Λιόντου
Θητεία : ? | Λιόντης Χρήστος του Δημητρίου 1866-1915 // Αδελφός του Λιόντη Κωνσταντίνου του Δημητρίου
Θητεία : ? | Νούσιας Παναγιώτης του Χρήστου (Κιτσοπάνου)
Θητεία : ? | Κατσάνος Κωνσταντής του Νικολάου (1850-1924) // Μουχτάρης το 1896
Κατσάνος Αλέξανδρος του Νικολάου (? -1922) // Μουχτάρης

Shared note

Φύλακας στην αρχαία Νικόπολη

Source citation
Shared note

https://www.youtube.com/watch?v=ke6vHWuvgD0

Source citation
Shared note

Πρόεδροι Καμαρίνας

Πρόγραμμα "Κλεισθένης Ι
Εκλογές : 26/05/2019 | Θητεία : Σεπ/2019 - Δεκ/2023 | Δράκος Θεόδωρος του Κωνσταντίνου (1968)
Εκλογές : 18/05/2014 (25/05/2014) | Θητεία : Σεπ/2014 - Αυγ/2019 | Κορμαρής Ιωάννης του Θεόφιλου (1949)

Πρόγραμμα "Καλλικράτης"
Εκλογές : 07/11/2010 (14/11/2010) | Θητεία : 2011 - Αυγ/2014 | Ράπτης Χρήστος του Κωνσταντίνου (1971)

Σχέδιο "Καποδίστριας"
Εκλογές : 15/10/2006 (22/10/2006) | Θητεία : 2007 - 2010 | Νούσιας Γεώργιος του Γρηγορίου (1936)
Εκλογές : 13/10/2002 (20/10/2002) | Θητεία : 2003 - 2006 | Νούσιας Γεώργιος του Γρηγορίου (1936)
Εκλογές : 11/10/1998 (18/10/1998) | Θητεία : 1999 - 2002 | Νούσιας Γεώργιος του Γρηγορίου (1936)
Εκλογές : 16/10/1994 (23/10/1994) | Θητεία : 1995 - 1998 | Νούσιας Ιωάννης του Αρίστιππου (1943)
Εκλογές : 14/10/1990 (21/10/1990) | Θητεία : 1991 - 1994 | Νούσιας Ιωάννης του Αρίστιππου (1943)
Εκλογές : 12/10/1986 (17/10/1986) | Θητεία : 1987 - 1990 | Παπαμιχαήλ Παύλος του Δημητρίου (1937)
Εκλογές : 17/10/1982 (24/10/1982) | Θητεία : 1983 - 1986 | Κυρίτσης Δημήτρης του Κωνσταντίνου (1926-2007)
Εκλογές : 15/10/1978 (22/10/1978) | Θητεία : 1979 - 1982 | Νίκου Κωνσταντίνος του Γεωργίου (1936)
Εκλογές : 30/03/1975 (06/04/1975) | Θητεία : Ιουν/75 - 1978 | Νίκου Κωνσταντίνος του Γεωργίου 1936

Επταετία
Διορισμός | Θητεία : 1967 - Ιουν/1974 | Καρράς Χρήστος του Ανδρέα (1909-1993)
Διορισμός | Θητεία : Ιουλ/1974 - Μαϊ/1975 | Μπέκας Αλκιβιάδης Υπηρεσιακός ως δάσκαλος

Εκλογές : 05/07/1964 | Θητεία : Σεπ-64 Απρ-67 | Σακκάς Γεώργιος του Χρήστου
Εκλογές : 05/04/1959 (24/05/1959) | Θητεία : Σεπ-59 Αυγ-64 | Νούσιας Ιωάννης του Δημητρίου (1929-2010)

Υπηρεσιακός | Θητεία : 1959 - 1960 (?) | Κυρίτσης Κωνσταντίνος του Χαράλαμπου (1928-2011)

Εκλογές : 21/11/1954 (28/11/1954) | Θητεία : 1955 Αυγ-59 | Κυρίτσης Σπυρίδων του Χαράλαμπου (1915-2003)
Εκλογές : 15/04/1951 | Θητεία : Ιουν-51 - 1954 | Νίκου Γεώργιος του Βασιλείου (1907-1985)
Εκλογές : ? | Θητεία : ? - Μαϊ-51 | Νίκου Γεώργιος του Βασιλείου (1907-1985)

Εκλογές : ? | Θητεία : ? - Ιαν-45 | Σακκάς Απόστολος του Ιωάννη (1888-1976)

Β´Παγκόσμιος Πόλεμος

Εκλογές : ? | Θητεία : Σεπ-36 - Ιαν-45 | Νούσιας Αρίστιππος του Χρήστου (1897-1945)
Εκλογές : 11/02/1934 | Θητεία : Μαρ-34 - Αυγ-36 | Λιόντης Χρήστος του Χρήστου (1900-1984)
Εκλογές : 04/08/1929 | Θητεία : Σεπ-29 - Φεβ-34 | Κωνσταντίνος Πήλιος του Νικολάου (1902-1973)

Εκλογές : 25/10/1925 | Θητεία : ? | ?
Εκλογές : ? | Θητεία : ? - 1919 | Παπαγεωργίου Χαρίλαος του Νικόλαου

Α´Παγκόσμιος Πόλεμος
Διορισμός | Θητεία : ? | ?

Εκλογές : 09/02/1914 | Θητεία : ? | ?
Εκλογές : 21/10/1912 | Θητεία : ? | ?

Πριν την απελευθέρωση
Θητεία : ? | Λιόντης Κωνσταντίνος του Δημητρίου // Παππούς της Ελευθερίας Γ. Λιόντου
Θητεία : ? | Λιόντης Χρήστος του Δημητρίου 1866-1915 // Αδελφός του Λιόντη Κωνσταντίνου του Δημητρίου
Θητεία : ? | Νούσιας Παναγιώτης του Χρήστου (Κιτσοπάνου)
Θητεία : ? | Κατσάνος Κωνσταντής του Νικολάου (1850-1924) // Μουχτάρης το 1896
Κατσάνος Αλέξανδρος του Νικολάου (? -1922) // Μουχτάρης

fancy-imagebar
Ευάγγελος Δράκος Π. (1940–2022) Αγγελική Γκίκω Δασκάλα Κ. (1935–2012) Ηλίας Σπυρέλης Γ. (1931–2021) Αικατερίνη Πήλιου Ν. (1896–) Νικόλαος Πανάγος Δ. (–1945) Δημήτριος Μήτσος Σακκάς Χρ. (1905–) Βασίλειος Κατσανάκης Χρ. (1912–1967) Νικόλαος Καραλής Β. (1920–1981) Παναγιώτης Δασκάλας Κ. (1879–1970) Κασσάνδρα Λιόντη Χρ. (1910–1987) Ανδρέας Ματσαϊδώνης Μ. (1953–2010) Γεώργιος Βουτσαράς Κ. (–1990) Φρειδερίκη Μυριούνη Γ. (1940–) Στυλιανή Στέλλα Τζίμα Γ. (1901–) Χρήστος Νάσκας Χ. (1929–) Χαρίσης Παπα-Χαρίσης Μπόχτης (–) Κωνσταντίνος Κοντογιάννης Κ. (1938–2021) Αθανασία Δασκάλα Δ. (1939–) Λαμπρινή Ντελή Θ. (1935–1990) Μιχαήλ Μιχομπέης Παπαμιχαήλ Δ. (1929–1994) Κλεοπάτρα Παππά Παπαναστασίου Αθ. (1912–2006) Ιωάννης Γιάννος Μπαλάφας Ν. (1930–2000) Ελένη Νίτσα Δασκάλα Κ. (1932–2002) Γεώργιος Βρεκούσης Κ. (–1944) Ουρανία Σακκά Χρ. (1913–1996) Ευάγγελος Κυρίτσης Κ. (1916–2010) Γιούλα Δημουλά (1881–1928) Αστερόπη Παχωπού (–) Ναυσικά Κυρίτση Αθ. (1915–2005) Σπυρίδων Ντούσκος Αθ. (1947–2021) Ιωάννης ΓιαννοΣακκάς Σακκάς Απ. (1928–2019) Χριστόφορος Παππάς Σπ. (1947–2011) Σωκράτης Τσούκης Αλ. (1916–1998) Αναστασία Τζίμα Κ. (1929–2018) Ευθυμία Σακκά Απ. (1925–2000) Σπυρίδων Τσουκνίδας Τσουκνίδας Ζιάκας Στ. (1891–) Μιχαήλ Μιχομπέης Παπαμιχαήλ Δ. (1929–1994) Ευστράτιος Κατσάνος Ν. (1925–2006) Αναστασία Τσαβαλά Π. (–) Νικόλαος Παπαγεωργίου Γ. (1932–1985) Ευρύκλεια Πήλιου Κ. (1934–2017) Κωνσταντίνος Κυρίτσης Δ. (1890–) Γεώργιος Βιταμίνας Τσουράς Ηλ. (1916–1994) Κωνσταντίνος Κωνσταντής Σακκάς Χρ. (1903–1986) Γεώργιος Ανωγιάτης Αθ. (1922–) Αναστάσιος Παπαναστάσης Παπαδόπουλος ? (1846–1917) Ηλίας Τσουράς Γ. (1951–2019)